KOULUKONSERTIT 2017

SIBELIUS INSPIRATION 
Jussi Makkonen, sello & Nazig Azezian, piano & Sampo Härkönen, äänituotanto ja videotekniikka

SOIVA METSÄ 
Jussi Makkonen, sello & Nazig Azezian, piano

 

TAMMIKUU

TI 10.1.2017 VANTAA (Sibelius Inspiration)
Klo 11.15 Rajatorpan koulu
Klo 12.30 Rajatorpan koulu

TO 12.1.2017 NURMIJÄRVI (Sibelius Inspiration)
Klo 10.00 Lepsämäen koulu
Klo 11.15 Lepsämäen koulu

PE 13.1.2017 HELSINKI (Sibelius Inspiration)
Klo 09.30 Pihjamäen ala-aste
Klo 12.15 Pihjalamäen ala-aste

TI 17.1.2017 ESPOO (Sibelius Inspiration)
Klo 10.00 Kalajärven koulu
Klo 11.15 Kalajärven koulu
Klo 12.15 Kalajärven koulu

KE 18.1.2017 HELSINKI
Klo 09.00 Tuoriniemen päiväkoti (Soiva metsä)
Klo 11.45 Munkkiniemen yhteiskoulu (Sibelius Inspiration)
Klo 13.15 Munkkiniemen yhteiskoulu (Sibelius Inspiration)

TO 19.1.2017 VANTAA ja ESPOO
Klo 09.00 Lehtikuusen koulu / Kaarna (Sibelius Inspiration)
Klo 10.00 Lehtikuusen koulu / Kaarna (Sibelius Inspiration)
Klo 11.15 Lehtikuusen koulu / Kaarna (Sibelius Inspiration)
Klo 13.15 Kaitaan lukio (Luentokonsertti)

PE 20.1.2017 HELSINKI (Sibelius Inspiration)
Klo 09.15 Paloheinän ala-asteen koulu
Klo 10.30 Paloheinän ala-asteen koulu

MA 23.1.2017 NURMES
Klo 09.00 Porokylän koulu (Luonto ja Kalevala)
Klo 10.10 Hannikaisen sali (Soiva metsä)
Klo 11.30 Valtimon koulu (Luonto ja Kalevala)
Klo 13.30 Nurmeskoti (Seniorikonsertti)

TI 24.1.2017 NURMES
Klo 13.30 Kyrölän palvelukeskus (Seniorikonsertti)

KE 25.1.2017 IISALMI (Sibelius Inspiration)
Klo 10.00 Iisalmen kultturikeskus
Klo 12.15 Iisalmen kulttuurikeskus

TO 26.1.2017 JUANKOSKI ja KUOPIO
Klo 09.00 Ruukinkoulu, Juankoski (Luonto ja Kalevala)
Klo 12.15 Kuopion Steinerkoulu, Kuopio (Suomi 100 -ohjelma)

PE 27.1.2017 PIEKSÄMÄKI (Sibelius Inspiration)
Klo 09.00 Kulttuurikeskus Poleeni
Klo 10.15 Kulttuurikeskus Poleeni
Klo 12.5 Kulttuurikeskus Poleeni

MA 30.1.2017 ORIMATTILA
Klo 08.30 Kuivannon koulu, Kuivanto (Suomi 100 -ohjelma)
Klo 10.10 Vuorenmäen koulu, Artjärvi (Suomi 100 -ohjelma)
Klo 12.30 Kirkonkylän koulu (Suomi 100 -ohjelma)

TI 31.1.2017 SAVONLINNA
Klo 09.00 Nätkin koulu (Suomi 100 -ohjelma)
Klo 12.15 Kerimäen koulu, Kerimäki (Suomi 100 -ohjelma)

 

HELMIKUU

TO 2.2.2017 KOUVOLA
Klo 11.00 Myllykosken yhteiskoulu, Myllykoski (Sibelius Inspiration)
Klo 12.15 Myllykosken yhteiskoulu, Myllykoski (Sibelius Inspiration)
Klo 14.15 Sippolakoti, Sippola (Seniorikonsertti)

PE 3.2.2017 KOUVOLA
Klo 09.30 Jaalan koulu, Jaala (Suomi 100 -ohjelma)
Klo 13.00 Mäkikylän palvelukeskus, Kuusankoski (Seniorikonsertti)

KE 8.2.2017 HELSINKI
Klo 09.30 Konalan ala-aste (Sibelius Inspiration)
Klo 13.00 Konalan ala-aste (Sibelius Inspiration)
Klo 16.00 Palvelutalo Saga Helapuisto (Seniorikonsertti)

PE 10.2.2017 HELSINKI
Klo 10.15 Suutarinkylän peruskoulu (Sibelius Inspiration)
Klo 12.30 Suutarinkylän peruskoulu (Sibelius Inspiration)

TI 14.2.2017 HELSINKI
Klo 09.00 Maatullin ala-aste (Sibelius Inspiration)
Klo 10.15 Tapanilan ala-astee (Sibelius Inspiration)

MA 27.2.2017 VANTAA
Klo 09.00 Mistellin päiväkoti
Klo 10.30 Mistellin päiväkoti

TI 28.2.2017 MYNÄMÄKI
Klo 09.15 Laurin koulu
Klo 12.00 Tavastilan koulu

 

MAALISKUU

KE 1.3.2017 ESPOO ja HELSINKI
Klo 09.00 Niipperin päiväkoti, Espoo
Klo 10.30 Päivähoitoyksikkö Pikkusuo, Helsinki

TO 2.3.2017 HELSINKI
Klo 09.30 Päiväkoti Havukka
Klo 10.30 Päiväkoti Havukka

MA 13.3.2017 ISOKYRÖ
Klo 09.00 Keskustan alakoulu
Klo 11.30 Keskustan alakoulu
Klo 12.45 Keskustan alakoulu

TI 14.3.2017 OULU
Klo 09.45 Päiväkoti Taivonkaari
Klo 11.45 Huttukylän koulu, Kiiminki
Klo 14.00 Höytyän palvelukeskus

KE 15.3.2017 OULU
Klo 09.15 Tuiran koulu
Klo 10.30 Tuiran koulu
Klo 12.35 Ritaharjun koulu

TO 16.3.2017 KEMI
Klo 09.00 Takajärven päiväkoti
Klo 10.30 Karihaaran koulu
Klo 12.30 Karihaaran koulu

PE 17.3.2017 KEMI
Klo 09.30 Kivikon koulu
Klo 11.00 Syväkankaan koulu
Klo 12.00 Syväkankaan koulu

MA 20.3.2017 INARI
Klo 09.00 Saamelainen kulttuurikeskus Sajos (Sibelius Inspiration)
Klo 12.15  Ivalon alakoulu (Soiva metsä)
Klo 13.15  Ivalon alakoulu (Suomi 100 -ohjelma)

TI 21.3.2017 KITTILÄ
Klo 09.45 Kittilän yläkoulun auditorio (Sibelius Inspiration)
Klo 10.00 Kittilän yläkoulun auditorio (Sibelius Inspiration)
Klo 12.15  Kittilän yläkoulun auditorio (Sibelius Inspiration)

KE 22.3.2017 ROVANIEMI ja SAARENKYLÄ
Klo 09.45 Napapiirin päiväkoti (Soiva metsä)
Klo 10.30  Napapiirin päiväkoti (Soiva metsä)
Klo 13.35   Palvelutalo Saarenkoti (Seniorikonsertti)

TO 23.3.2017 OULU
Klo 09.15 Oulunlahden päiväkoti (Soiva metsä)
Klo 10.20 Kuukkelin päiväkoti (Soiva metsä)
Klo 11.30 Pohjois-Ritaharjun koulu (Suomi 100 -ohjelma)

PE 24.3.2017 OULU
Klo 09.15 Allinpuiston päiväkoti (Soiva metsä)
Klo 10.00 Allinpuiston päiväkoti (Soiva metsä)
Klo 13.30 Oulun seudun Mäntykoti (Soiva metsä)

MA 27.3.2017 HELSINKI
Klo 09.15 Päiväkoti Himmeli
Klo 10.30 Päiväkoti Pihlajamäki

TI 28.3.2017 HELSINKI
Klo 09.00 Päiväkoti Kallio
Klo 10.30 Kalasataman päiväkoti

KE 29.3.2017 VANTAA
Klo 09.00 Simonmetsän päiväkoti
Klo 10.30 Näätäpuiston päiväkoti

TO 30.3.2017 ESPOO
Klo 09.15 Suurpellon päiväkoti
Klo 10.00 Suurpellon päiväkoti

PE 31.3.2017 KAUNIAINEN
Klo 10.15 Kasavuoren yläaste
Klo 11.45 Kasavuoren yläaste

 

HUHTIKUU

MA 3.4.2017 JYVÄSKYLÄ
Klo 09.30 Huhtasuon koulu
Klo 10.30 Huhtasuon koulu

TI 4.4.2017 KANGASNIEMI
Klo 09.00 Kangasniemi -sali
Klo 10.15 Kangasniemi -sali
Klo 13.15 Kangasniemi -sali
Klo 18.30 Kangasniemi -sali (avon konsertti)

KE 5.4.2017 JYVÄSKYLÄ
Klo 09.00 Puistokadun päiväkotikoulu
Klo 10.30 Pohjanlammen päiväkoti
Klo 15.00 Taidepäiväkoti vaaleanpunainen talo

TO 6.4.2017 JYVÄSKYLÄ
Klo 09.00 Tikan koulu
Klo 10.15 Tikan koulu

PE 7.4.2017 JYVÄSKYLÄ
Klo 11.00 Jyväskylän normaalikoulu
Klo 12.30 Jyväskylän normaalikoulu
Klo 13.40 Jyväskylän normaalikoulu

MA 10.4.2017 JÄRVENPÄÄ
Klo 09.00 Järvenpää -talo
Klo 12.00 Järvenpää -talo
Klo 13.00 Järvenpää -talo

TI 11.4.2017 HELSINKI
Klo 09.00 Päiväkoti Tonttula
Klo 10.30 Päiväkoti Onnela
Klo 12.00 Helsingin kielilukio

KE 12.4.2017 HELSINKI
Klo 10.00 Laajasalon peruskoulu
Klo 11.30 Laajasalon peruskoulu

TI 18.4.2017 LOIMAA
Klo 09.15 Kirkonkylän koulu, Alastaro
Klo 10.30 Kirkonkylän koulu, Alastaro
Klo 12.30 Mahlapuiston koulu

KE 19.4.2017 LAITILA
Klo 10.30 Varppeen koulu
Klo 12.45 Varppeen koulu
Klo 14.30 Laitilan kaupungintalo, valtuustosali

TO 20.4.2017 HUITTINEN
Klo 09.30 Risto Ryti -sali
Klo 12.00 Risto Ryti -sali
Klo 13.15 Risto Ryti -sali
Klo 18.00 Risto Ryti -sali (avoin konsertti)

PE 21.4.2017 TURKU
Klo 09.30 Moision koulu
Klo 10.30 Moision koulu

MA 24.4.2017 SÄKYLÄ
Klo 09.00 Säkylän Koulukeskus
Klo 10.00 Säkylän Koulukeskus
Klo 12.00 Säkylän Koulukeskus

TI 25.4.2017 SÄKYLÄ
Klo 09.00 Säkylän Koulukeskus
Klo 10.15 Säkylän Koulukeskus
Kl 12.00 Säkylän Koulukeskus

KE 26.4.2017 KOKEMÄKI – HARJAVALTA – NAKKILA
Klo 10.30 Tulkkilan päiväkoti, Kokemäki
Klo 12.00 Joenrannan päiväkoti, Harjavalta
Klo 14.00 Päiväkoti Kuperkeikka, Nakkila

TO 27.4.2017 TAMPERE – JUUPAJOKI
Klo 09.00 Koulukadun päiväkoti, Tampere
Klo 11.00 Juupajoen koulukeskus, Korkeakoski
Klo 13.00 Juupajoen koulukeskus, Korkeakoski

PE 28.4.2017 YLÖJÄRVI
Klo 09.00 Takamaan koulu, Lakiala
Klo 10.30 Kyläsepän päiväkoti, Ylöjärvi

 

TOUKOKUU

TI 2.5.2017 VANTAA – HELSINKI – JÄRVENPÄÄ
Klo 09.00 Keihäspuiston päiväkoti, Vantaa
Klo 10.30 Päiväkoti Timotei, Helsinki
Klo 14.00 Palvelutalo Vaahterakoti, Järvenpää

TO 4.5.2017 ESPOO
Klo 10.15 Ruusutorpan koulu
Klo 11.00 Ruusutorpan koulu

PE 5.5.2017 ESPOO
Klo 08.15 Ruusutorpan koulu
Klo 09.15 Ruusutorpan koulu
Klo 10.15. Ruusutorpan koulu

MA 8.5.2017 ESPOO
Klo 09.00 Tuomarilan päiväkoti
Klo 10.30 Nupurin päiväkoti

TI 9.5. 2017 LAHTI – ORIMATTILA
Klo 10.15 Renkomäen päiväkoti, Lahti
Klo 11.45 Orimattilan yläaste ja Erkko lukio
Klo 13.15 Orimattilan yläaste ja Erkko lukio

TO 11.5.2017 JOENSUU
Klo 09.00 Niinivaaran vuoropäiväkoti
Klo 10.00 Niinivaaran vuoropäiväkoti
Klo 18.00 Steinerpäiväkoti Päivänsini

PE 12.5.2017 JOENSUU
Klo 10.00 Mutalan päiväkoti
Klo 12.00 Tuupovaaran seurakuntatalo, Tuupovaara

MA 15.5.2017 EURA
Klo 10.00 Euran koulukeskus, auditorio
Klo 12.00 Euran koulukeskus, auditorio
Klo 13.30 Euran koulukeskus, auditorio

TI 16.5.2017 EURA
Klo 10.00 Euran koulukeskus, auditorio
Klo 12.00 Euran koulukeskus, auditorio
Klo 18.00 Euran koulukeskus, auditorio – julkinen konsertti

KE 17.5.2017 EURA
Klo 10.00 Euran koulukeskus, auditorio
Klo 12.00 Euran koulukeskus, auditorio
Klo 13.30 Euran koulukeskus, auditorio

TO 18.5.2017 UUSIKAUPUNKI
Klo 09.30 Kulttuurikeskus Crusell
Klo 11.00 Kulttuurikeskus Crusell
Klo 12.30 Kulttuurikeskus Crusell

PE 19.5.2017 NAKKILA
Klo 09.30 Nakkilan yhteiskoulun ja lukion juhlasali
Klo 12.00  Nakkilan yhteiskoulun ja lukion juhlasali
Klo 13.30  Nakkilan yhteiskoulun ja lukion juhlasali

MA 22.5.2017 HELSINKI
Klo 10.15 Suutarilan ala-aste
Klo 11.15 Suutarilan ala-aste

TI 23.5.2017 ESPOO
Klo 09.00 Kaarnapurren päiväkoti
Klo 10.30 Laajalahden päiväkoti

MA 29.5.2017 HELSINKI ja VANTAA
Klo 09.00 Päiväkoti Mustikka, Helsinki
Klo 10.30 Solkikujan päiväkoti, Vantaa

KE 31.5.2017 HELSINKI
Klo 09.00 Pasilan peruskoulu
Klo 10.00 Pasilan peruskoulu
Klo 12.15 Pasilan peruskoulu